Jaký má testosteron vliv na spalování tuků?

Ohledně nejdůležitějšího mužského hormonu bylo již řečeno hodně. Víme, že zásadně ovlivňuje sekundární pohlavní znaky u mužů. Má vliv na růst svalů, síly a větší sexuální libido.

Má ale testosteron také vliv na spalování tuků? Je možné, že člověk s vyšší hladinou tohoto hormonu dokáže také lépe pálit podkožní tuk?

Odpověď je jednoduchá. Ano.

Podívejme se na důkazy, že tomu tak opravdu je.

V jedné studii bylo zjištěno, že pokud se u testované skupiny mužů snížila hladina testosteronu z 600 ng/dl na 300ng/dl, tak byl statisticky naměřen nárůst tukové hmoty o více než 30% (The Charles R. Drew University of Medicine and Science)

Na první pohled se může zdát, že se jedná pouze o malý úbytek testosteronu. Přeci jenom hodnota 300ng/dl je stále v průměrné hladině testosteronu u mužů. Ale i přesto můžete vidět, jak velký efekt to má na tvorbu podkožního tuku.

Již v minulosti bylo provedeno několik studií na lidech i zvířatech a všechny potvrzují, že vyšší hladina testosteronu v těle značně podporuje pálení tuků a úbytek tělesné váhy.

Níže uvádíme pár příkladů těchto studií v angličtině.
zde, zde a zde.

Způsob, jakým přesně dokáže testosteron všechen ten tuk pálit, je stále trošku záhadou. Z toho, co ví vědci dosud je známo, že testosteron omezuje tvorbu nových tukových buněk v těle a také, že nízká hladina tohoto mužského hormonu je jedním z faktorů zvyšující se obezity mezi staršími muži.

A to znamená, …

že testosteron má velký vliv na tvorbu a ukládání nových tukových buněk.

Jedná se o velmi silný anabolický hormon, který z Vašeho těla dokáže udělat stroj na pálení tuků.

Snažte se tedy zvýšit svou hladinu testosteronu přírodní formou.

Sportujte. Mějte více sexu. Nekuřte a nepijte moc alkoholu. Změňte jídelníček a dodejte svému tělu ty správné vitamíny a minerály.

A hlavně dál čtěte náš blog… :)

Zdroj: http://anabolicmen.com/testosterone-and-weight-loss/ - s laskavým svolením autora

---

Za tým Primulus
David Buchta

PS: Pokud se Vám článek líbil, sdílejte ho prosím na sociálních sítích, či pošlete svým známým.
Děkujeme!


za tým PRIMULUS
David Buchta
David Buchta
Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho nebo pošlete svým známým.
Zpět na blog